Breadcrumbs

Історія жіночого оргазму

ІСТОРІЯ ЖІНОЧОГО ОРГАЗМУ

Доктор Адам Кей

Зауваживши, що тема оргазмів випала з історичного дискурсу, я вирішив провести вас через історію жіночого оргазму.

Середньовіччя

Зовсім не дивно, що ми набагато більше цінуємо жіночий оргазм та насолоду від сексу, ніж, скажімо, сто років тому. Але, якщо відмотати годинник до середньовіччя, то побачимо, що у ті часи звертали набагато більшу увагу на жіночий оргазм, ніж у Вікторіанську добу. Справа у тому, що тоді існувало уявлення (абсолютно помилкове), що жінці потрібен оргазм, щоб завагітніти - що змушувало чоловіків дуже уважно слідкувати, чи досягають кульмінаціі їхні дружини.

На жаль, це мало і трагічні наслідки – вважалося, якщо жінка завагітніла від підозрюваного у зґвалтуванні, вона не була зґвалтованою з юридичного погляду, тому що отримала насолоду під час акту. У кінці 1814 року підручник Самуїла Фарра «Елементи медичної юриспруденції» стверджував: «Без задоволення зачаття неможливе».

Вікторіанська епоха

Вікторіанський лікар П'єр Бріке вважав, що чверть жінок страждають від «істерії», симптоми якої включають сексуальне бажання і «надмірне вагінальне змащення». Вікторіанська мораль перетворила нормальну жіночу сексуальність на хворобливий стан. Звичайним медичним призначенням був «масаж таза», а по суті, використання дуже ранніх вібраторів – жіночу «істерію» лікували шляхом доведення до оргазму. Ці пристрої були абсолютно асексуальними; паровий «Маніпулятор» 1891 року так шумів, що біля нього було неможливо говорити.

Однак одним із позитивних наслідків цього регресивного періоду історії стало проникнення вібраторів із операційних на полиці супермаркетів. Фактично, вібратор став п'ятим домашнім електроприладом за споживанням електроенергії (після тостера, вентилятора, чайника та швейної машини). Ці вібратори розліталися з полиць, але на них не вказували справжню мету застосування – вони продавалися як «масажери» або «стимулятори крові».

ХХ століття

Тема жіночої сексуальності по справжньому розкрилася лише у 40-х роках минулого століття. Звіти Кінзі стали справжніми бестселерами, як і знакові дослідження Альфреда Кінзі, який виявив, що майже половина жінок відчули свій перший оргазм через мастурбацію. Нарешті цю тему почали обговорювати відкрито. Американська психіатрична асоціація відмовилася від діагнозу «істерія» лише у 1952 році, відображаючи широкомасштабні зміни у сприйнятті так званих симптомів як здорової норми.

Перше медичне дослідження жіночого оргазму було проведене у 1957 році, коли соціальні бар'єри послабилися настільки, щоб ця тема стала прийнятною для наукового розгляду. Мастерс і Джонсон провели новаторські дослідження - вивчаючи, як і чому жінки отримують оргазм, проклавши шлях до наших сучасних знань.

Третя хвиля фемінізму на початку 1990-х років розбила багато залишкових табу навколо жіночого задоволення, і ця тема почала все ширше проникати у книги, фільми, телепрограми і вистави – такі як «Монологи вагіни» 1996 року.

Сьогодення

Про жіночий оргазм все ще пишуть набагато менше, ніж про чоловічий, що відображає риси сексистського суспільства. Всі ми, чоловіки і жінки, повинні відкрито і спокійно говорити на цю тему, досягаючи рівності у суспільній свідомості. Зрештою, оргазм старий, як сама цивілізація - що може бути природнішим?

Доктор Адам Кей

Доктор Адам Кей отримав диплом лікаря у 2004 році і відтоді працює виключно в акушерстві, у сфері жіночого та сексуального здоров'я. Він є автором медичного бестселера "Невідкладна акушерська та гінекологічна допомога" і пише про медичні проблеми для Cosmopolitan Великобританія. Він також один із найпопулярніших сценаристів комедійних телешоу у країні.