Оргазмологія

ЖІНОЧА ОРГАЗМОЛОГІЯ

Доктор Адам Кей

Ви знаєте, що таке оргазм? Не таке дурне питання, як видається - дуже мало людей насправді знають, що відбувається у їхніх тілах, коли вони досягають кульмінації. І насправді, самі лікарі зовсім нещодавно зрозуміли, що ж це таке.

Цікаво, 99% процесів, пов’язаних з оргазмом, відбуваються в мозку - це головний сексуальний орган тіла. І це означає, що оргазм можливий без будь-якої фізичної стимуляції взагалі. Майте на увазі наступного разу, коли помітите, що колега задивилася у вікно і випала з реальності – цілком можливо, саме це з нею і відбувається.

Під час статевого збудження лімбічна система (відповідальна за почуття та емоції) активізується, а частина лобної долі (що відповідає за нудні раціональні думки) трохи відключається. Якщо вам цікаво, чому ваш оргазм затримується, якщо ви згадуєте про не винесене сміття, то це тому, що ви не зможете досягти кульмінації, доки активна ваша лобна доля. І якщо вам цікаво, як вони з'ясували, яка частина мозку активується під час оргазму, то так - вони клали кількох жінок в МРТ-сканери і доводили до оргазму. Хто сказав, що медичні дослідження нудні?

Ще одна частина мозку, яка запалюється, коли ви збираєтеся досягати кульмінацію, - це інсулярна область. Це частина мозку, яка блокує больові відчуття, і тому ваш больовий поріг неймовірно зростає під час сексу, а люди можуть витримати набагато більше під час БДСМ сеансів, ніж у будь-який інший час. Це також означає, що головний біль не є приводом для відмови від сексу - секс може фактично допомогти... Мозочок також збуджується, що приводить до невеликої м'язової активації, і пояснює ці смішні судоми у ногах, які можуть виникати, коли ви наближається до піку, та ... гммм ... унікальний вираз вашого обличчя у процесі.

Потім, під час основної події, гіпоталамус і прилягаюче ядро керують частинами оргазму, з якими ви знайомі - ці ритмічні м'язові скорочення внизу живота. Скорочуються не лише м’язи вагіни, вони проходять по всьому тазу, у м'язових тканинах матки і в кожному з тазових м'язів. На жаль, це не вважається особливо ефективним тренуванням - сам оргазм спалює всього біля п'яти калорій (хоча енергійна підготовка до нього, очевидно, може спалити набагато більше).

З мозку також надходять кілька інших сигналів, змушуючи ваші зіниці розширюватися, ваше дихання прискорюватися, ваше серце вискакувати з грудей, соски стають більш чутливими, а голосові зв’язки змикаються, чим пояснюється ця хрипота після котіусу.

Мозок сповнюється дофаміном, що дає вам це дивовижне відчуття, і сигналізує підкріплюючій системі, що оргазм варто повторити ще раз. Точно такий же механізм змушує нас насолоджуватися шоколадом і, навіть, отримувати премії на роботі. Дякую, дофамін!

Інший ключовий нейромедіатор, що виділяється мозком після оргазму, - це окситоцин, який вивільняється гіпофізом і дарує нам відчуття спокою і насолоди. Разом із пролактином вони відповідають за відчуття сонливості, ось тому хороший оргазм переходить у спокійний сон. Добраніч!

Доктор Адам Кей

Доктор Адам Кей отримав диплом лікаря у 2004 році і відтоді працює виключно в акушерстві, у сфері жіночого та сексуального здоров'я. Він є автором медичного бестселера "Невідкладна акушерська та гінекологічна допомога" і пише про медичні проблеми для Cosmopolitan Великобританія. Він також один із найпопулярніших сценаристів комедійних телешоу у країні.