Стаття призначена для аудиторії 18+

Ця стаття призначена лише для загальної інформації та не є заміною консультації спеціаліста. З усіх питань, пов’язаних зі здоров’ям, завжди консультуйтеся зі спеціалістами.

Стереотипи переконують нас, що всі мають мріяти про струнких дівчат у мереживних бікіні та панчохах або спортивних хлопців у формі чи ділових костюмах. Але насправді всі ми різні, і наші реальні сексуальні фантазії та вподобання можуть відрізнятися від загальноприйнятих шаблонів. Наприклад, деякі відчувають пристрасть до босих ступень або ніжок у взутті.

Цікаво? Тоді давайте більше дізнаємося, що таке фут-фетиш, чому може виникати сексуальний інтерес до ніг і як можна отримати задоволення від пестощів стоп.

Що таке foot fetish?

Foot fetish (також подофілія або фут-фетиш) — це сексуальна зацікавленість у ступнях. Люди з фут-фетишем відчувають сексуальне збудження від вигляду ніг і можуть вважати їх необхідною частиною сексуального задоволення.

Згідно з дослідженнями, фут-фетиш є найбільш поширеним типом фетишизму. В одному з опитувань половина респондентів заявили, що у них є фут-фетиш. Водночас деяким подобається вид босих ступень, пальців або п'ят, а інших приваблюють ніжки в певній моделі взуття або в шкарпетках. Але бувають і більш специфічні вподобання. Наприклад, одним подобається охайне взуття та чисті ноги, а іншим — брудні або спітнілі, когось збуджують великі стопи, а комусь до смаку мініатюрні та витончені.

Жіночий і чоловічий фут-фетиш: у чому причини та чи є різниця

За результатами опитувань чоловіки більше схильні до фетишизму, зокрема стосовно жіночих ніжок.[1] Жінки відчувають потяг до чоловічих ніг значно рідше.

Чому так? Як виникає той чи інший фетиш? Усі ми унікальні незалежно від гендеру, і не існує єдиної причини, яка може пояснити всі випадки. Але є різні теорії. Деякі експерти пов'язують сексуальний інтерес до ступень та інших частин тіла з еволюційним прагненням передати цю рису нащадкам.[2]

Результати досліджень показують, що стимуляція ступень і геніталій активує одні й ті ж зони мозку.[2] Також є теорія, що більш збудливі та сексуально активні люди можуть бути більш схильними до розвитку фетишів.[3]

Іноді причини фетишів знаходять у ранньому дитинстві, коли ми ще не усвідомлюємо свою сексуальність, але певні події вже впливають на її формування. Не менш важливим фактором може стати сексуальний досвід у період статевого дозрівання.

Пестощі ніг: як посилити задоволення

Щоб досягти сексуального збудження й оргазму, фут-фетишистові потрібно бачити об'єкт свого потягу, торкатися його або фантазувати про нього. Посилити ефект часто допомагають пестощі. Водночас хтось відчуває більше задоволення, коли дарує їх партнеру, а хтось, коли отримує їх сам.

Щоб дослідити свою сексуальність і дізнатися, що більше подобається вам чи вашому партнеру, можна спробувати:

  • масаж стоп;
  • поцілунки;
  • смоктання й облизування ніг;
  • миття ніг одне одному;
  • спільний педикюр;
  • обмін фотографіями ступень;
  • футджоб — стимуляція статевих органів ногами.

Фут-фетиш і безпека

Фут-фетиш не є сексуальним відхиленням або розладом. Якщо в процесі немає примусу і задоволення отримують обидва партнери, то все гаразд. Але якщо в одного з партнерів потяг до ніг викликає дискомфорт або «ножний» фетиш пов'язаний із травматичним досвідом або небезпечними діями, то краще звернутися за допомогою до фахівця в галузі психічного здоров'я.

Сам собою фут-фетиш безпечний. Але перед початком сексуальних експериментів і пестощів, краще подбати про гігієну та підстригти нігті на ногах. Також варто переконатися у відсутності виразок або пошкоджень шкіри на стопах і використовувати гель-змазку, якщо передбачаються такі чуттєві ласки, як футджоб. А якщо стимуляція ніг лише прелюдія до сексу, не забувайте про контрацепцію і захист від захворювань, що передаються статевим шляхом, — використовуйте презервативи. Піклуйтеся про своє здоров'я і здоров'я партнера!

Джерела:

[1] WebMD. What Is a Sexual Fetish?: https://www.webmd.com/sex-relationships/features/sexual-fetish#1

[2] WebMD. What Is a Foot Fetish?: https://www.webmd.com/sex/what-is-a-foot-fetish

[3] What Causes People to Have Sexual Fetishes?: https://www.healthline.com/health-news/what-causes-sexual-fetishes