Факти й омани

Інтимні стосунки під час вагітності часто виявляються табуйованою темою. І це навіть кумедно, беручи до уваги те, що всі знають напевно, як виникає вагітність. Очікування дитини — не привід відмовитися від інтимного життя. Нижче наведено найпоширеніші помилкові уявлення про інтимні стосунки та вагітність.

Не можна займатися сексом під час вагітності

Якщо у вас немає проблем зі здоров’ям, любощами можна займатися до того моменту, коли відходять води (зрозуміло, за бажанням). Проте варто звернутися до лікаря або акушерки, якщо відкрилася кровотеча або у випадках можливого ризику, наприклад у разі слабкості шийки матки. Краще перестрахуватися!

Інтимна близькість під час вагітності може нашкодити дитині

За нормального перебігу вагітності статевий акт не заподіє ніякої шкоди навіть у місіонерській позі. Пробка зі слизу, що закриває шийку матки, а також м’язи матки й амніотична оболонка надійно захищають вашу дитину. Проте певні позиції під час інтимної близькості можуть виявитися комфортнішими, ніж інші, і є ймовірність того, що почастішання серцебиття після розрядки змусить малюка більше рухатися, ніж зазвичай. Якщо почалася кровотеча, це означає, що в одного з вас є або ЗПСШ*, або інша медична причина для занепокоєння. Обов’язково зверніться до лікаря.

Статевий акт під час вагітності — це боляче

У разі нормального перебігу вагітності інтимну близькість не має супроводжувати відчуття болю. Після розрядки можливі спазми, деякі пози можуть виявитися незручними. Полегшити ситуацію можуть позиції, в яких жінка здатна контролювати глибину проникнення, наприклад поза «жінка зверху». Відмовтеся від поз із глибоким проникненням, таких як «чоловік позаду».

Під час вагітності жінки відчувають відразу до інтимних стосунків

Невпевненість у власному тілі, гормони або ранкова нудота (яка, незважаючи на свою назву, не завжди буває лише вранці) можуть зменшити ваше бажання займатися сексом, але зовсім не обов’язково. У всіх це буває по-різному! Цілком можливо, саме зараз ви відчуєте, що це найкращий інтим у вашому житті. Деякі жінки під час вагітності відчувають підвищену збудливість. У декого тіло стає більш чутливим, у декого — менш чутливим, а ще в когось чутливість змінюється з перебігом вагітності. Прислухайтеся до свого організму, не тисніть на себе й робіть те, що здається вам правильним. Якщо ви відмовляєтеся від статевого акту, то можете зробити приємне партнерові руками або ротом, щоб зберегти інтимний зв’язок.

* Захворювання, що передаються статевим шляхом.

 

Зміст сайта призначено для аудиторії 18+