Стаття призначена для аудиторії 18+

Ця стаття призначена лише для загальної інформації та не є заміною консультації спеціаліста. З усіх питань, пов’язаних зі здоров’ям, завжди консультуйтеся зі спеціалістами.

Що ви чули про петинг? Це важлива частина сексуального життя, хоча його часто недооцінюють, нехтуючи взаємними пестощами. Отже, що потрібно знати про петинг, щоб принести максимум задоволення і собі, і партнеру.

Що таке петинг?

Значення слова «petting» пов'язане з англійською to pet — «пестити», «балувати». Спочатку так називали пестощі домашніх улюбленців. Згодом слово набуло нових значень, зокрема сексуального характеру. Сьогодні для більшості петинг — це відверті ласки без безпосереднього проникнення.

До петингу належать і ніжне погладжування тіла через одяг, і пристрасні обійми, і еротичний масаж, і взаємна мастурбація. Якщо вміло їх застосовувати, знати вподобання та ерогенні зони партнера, тілесні ласки можуть приносити не менше задоволення, ніж статевий акт.

Види петингу

Петинг умовно поділяють на три види:

 1. Некінг — сексуальні пестощі вище пояса, які не передбачають стимуляцію статевих органів. Ця форма петингу особливо подобається тим людям, у кого особливо чутливі зони на шиї, плечах, грудях і животі.
 2. Поверхневий петинг — це інтимні ласки в одязі. Найбільш безпечний і водночас романтичний варіант петингу.
 3. Глибокий (важкий) петинг — найгарячіша сексуальна практика, яка передбачає пестощі всього тіла, зокрема стимуляцію геніталій і використання секс-іграшок.

Безпечні пестощі: як правильно займатися петингом

 • Перед глибоким петингом ретельно мийте руки. Інакше можна занести інфекцію.
 • Якщо ви не впевнені в партнері, пестити геніталії краще через спеціальну серветку або презерватив. А якщо їх немає під рукою — обмежтеся поверхневим петингом в одязі.
 • Після того як торкалися партнера нижче пояса, не чіпайте свої статеві органи та не облизуйте пальці. Патогенні бактерії можуть потрапляти на слизову оболонку не лише за безпосереднього контакту, але й через руки.
 • Не торкайтеся статевих органів після анальних пестощів.
 • Щоб покращити ковзання та уникнути натирання під час стимуляції пальцями або секс-іграшками, використовуйте лубрикант. Але не намагайтеся замінити її слиною. По-перше, це не ефективно, а по-друге, негігієнічно: у роті також чимало бактерій.

Як займатися сексуальними пестощами в одязі?

Не поспішайте знімати одяг та переводити петинг в іншу площину. Адже його суть — у насолоді процесом, у передчутті, а зайвий натиск і поспіх можуть усе зіпсувати.

Насамперед пестощі в одязі — гарний спосіб зрозуміти, чи хочете ви сексу з цією людиною. Якщо ви відчули дискомфорт під час обіймів або поцілунків у шию, то навряд чи вам принесе багато задоволення продовження в ліжку.

Намагайтеся під час занять петингом говорити партнеру про свої вподобання, і своєю чергою прислухатися до його побажань. Наприклад, хтось збуджується від ляпанців та покусування, а комусь це неприємно.

Експериментуйте, не зациклюйтесь на дотиках до шиї, грудей чи геніталій. Погладьте тильну сторону пальців і долонь, приділіть увагу колінам, щиколоткам та зовнішній стороні стегон, проведіть рукою по животу, під грудьми, легко помасажуйте потилицю.

Починайте з ніжних дотиків подушечками пальців і погладжувань. До інтенсивних пестощів (пристрасних поцілунків, міцних обіймів, стискань, покусування і ляпанців) краще переходити поступово, чергуючи їх з легшими.

Чи можна завагітніти під час петингу?

«Чи можна завагітніти від петингу?» — питання, яке ставлять майже на кожному сайті або форумі, що присвячені темі сексу та гінекології. Така ймовірність є, хоч і невисока. Все залежить від нюансів.

Якщо партнери просто пестять одне одного руками, завагітніти неможливо. У разі еякуляції на одяг, білизну, простирадло або тіло (але не в піхву) також немає ризику вагітності, оскільки сперматозоїди у звичайному середовищі швидко втрачають свою активність і рухливість. Для запліднення сперма має потрапити у піхву, а звідти — у цервікальний канал (шийку матки).

Вагітність від петингу може настати у ситуації, якщо пальцями, на які потрапила сперма, стимулювати піхву жінки. У процесі сперматозоїди можуть переміститися в цервікальний канал і запліднити яйцеклітину.

Щоб уникнути небажаної вагітності, дотримуйтеся простих правил:

 • якщо на руки потрапив еякулят, то перш ніж продовжувати стимуляцію, ретельно протріть їх дезінфекційними серветками, а краще — помийте з милом;
 • якщо сперма потрапила на тіло, швидко прийміть душ;
 • якщо не впевнені, що обмежитесь лише петингом — обов'язково використовуйте презервативи.