Звільнися!

Як розібратися з минулим і почати жити теперішнім?

Майже в усіх нас були непрості події в минулому. Але якщо ви дбаєте про своє майбутнє, то потрібно зрозуміти: зараз починається нове життя, тому не слід переносити в нього давні проблеми. Покінчивши зі своїм минулим, ви скинете тягар із плечей. Погляньмо, що нас найчастіше супроводжує.

1. Острах перед стосунками. Можливо, у вас залишилися важкі спогади, що своїм корінням сягають дитинства: наприклад, ви бачили, що кохання завдає лише страждань. Можливо, ваше серце було розбите, і тепер вам здається, що ніжні почуття не варті того, щоб так страждати. Але хто сказав, що ви неодмінно повинні мати любовні стосунки? Багато людей щасливі самі з собою. Також варто насторожитися, якщо ви часто закохуєтеся по самі вуха — і відразу втікаєте, щойно вам відповіли тим самим почуттям. Або ви прагнете стосунків, а всі ваші кохані залишають вас байдужими. У такому разі проблеми минулого руйнують і вас, і впливають на людей навколо.

Що ж робити? На жаль, тут немає універсального магічного рецепта. Ви маєте проаналізувати власне життя, подивитися, як зазвичай складалися ваші стосунки, що робить вас щасливими. Лише тоді можна складати план подальших дій.

Навчіться відрізняти свої справжні почуття від негативних прикладів з минулого. Не знущайтеся над собою: якщо ви не готові до кохання, не треба піддаватися бажанням іншої людини і форсувати зближення. Будьте чесні з вашим партнером, так і скажіть йому або їй: «Вибач, я зараз не готовий (не готова)». А якщо у вас чесні статеві стосунки, то, будь ласка, не забувайте про безпечний секс.

2. Відчуття покинутості. Розлучення — часте явище за нашого часу, яке супроводжується відчуттям самотності. Це може стати причиною взаємозалежності стосунків і, як не дивно, навіть бажання відштовхнути людей, які нас люблять, щоб довести собі, що всі наші найгірші побоювання були обґрунтовані. Полюбіть себе, і у вас з’явиться більше шансів на щасливі здорові стосунки.

3. Самосаботаж. Якщо ви не відчуваєте себе вартим кохання, ви легко можете саботувати своє життя, адже ви не думаєте, що заслуговуєте на щастя. Залежність від спиртного, наркотиків або драматичного любовного досвіду (наприклад, ви постійно закохуєтеся в людей, які для вас недоступні) може свідчити про те, що ви не цінуєте себе. Зазвичай наші партнери, немов дзеркало, відображають те, що ми думаємо про себе. Тому огида до самого себе переростає в негативні стосунки з партнером.

Багаж стосунків буває різний, і немає нічого ганебного в тому, щоб попросити когось допомогти переглянути його. Консультація психолога стане в пригоді, якщо вам важко розібратися самостійно. І нехай друзі та рідні підтримають вас. Будьте чесні з собою, візьміть на себе відповідальність за свою поведінку. Це не означає, що в усьому поганому досвіді ваша провина, але ховати голову в пісок — теж не найкращий вибір. Зрештою, полюбіть себе. Робіть те, що вам подобається. Доглядайте за своїм тілом і піднімайте свою самооцінку. Можливо, одного разу ви станете для когось прикладом для наслідування.

 

Зміст сайта призначено для аудиторії 18+